Analýza TCO na českém trhu osobních a lehkých užitkových vozů

25. 07. 2011

Analýza TCO osobních vozů na českém trhu

Ukazatel TCO je v současné době nejobjektivnějším ukazatelem ekonomického provozování firemních (ale i privátních) vozidel. Je-li efektivní řízení vozového parku striktně zaměřeno na minimalizaci nákladů, pak se bez údajů o TCO neobejde.

Zákazníci - uživatelé fleetů - se totiž stále častěji budou rozhodovat nikoliv podle ceny vozu nebo výše splátky, ale právě podle TCO. Doposud jim v tom bránila nedostupnost potřebných dat, v současné době již však potřebné údaje jsou k dispozici (analýza provedená společností Fleet Partners).

Tyto údaje mají zásadní důležitost nejen pro provozovatele vozových parků, ale i pro prodejce a importéry vozů jednotlivých značek:

  • Zajímá Vás porovnání TCO Vašich a konkurenčních značek?
  • Zajímá Vás, které vozy jsou v dané kategorii nejvýhodnější z hlediska nákladů na 1 km mobility?
  • Zajímá Vás, jak si stojí Vaše vozy v porovnání s konkurenčními značkami v jednotlivých kategoriích (B, C, D, E, N1) v operativním leasingu?
  • Zajímá Vás, jak naceňují Vaše vozy jednotlivé leasingové společnosti poskytující full-service leasing na českém trhu?
  • Zajímá Vás slevová politika Vašich konkurentů vůči jednotlivým leasingovým společnostem?
  • Zajímá Vás, s jakými zůstatkovými hodnotami pracují jednotlivé leasingové společnosti u konkurenčních značek?
  • Zajímá Vás, jaká je výše jednotlivých položek měsíční splátky operativního leasingu Vašich i konkurenčních vozů?

Celkem je touto analýzou pokryto 22 vozů kategorie M1 a 13 vozů kategorie N1 - vždy se jedná o nejprodávanější fleetové vozy (značky a modely). TCO každého zařazeného vozu je analyzováno ve 2 až 4 kombinacích délky provozování+nájezdu km.

Jste-li importér, výrobce nebo prodejce vozů a zajímají Vás výše uvedené informace, kontaktujte nás na adrese muzik@fleetpartners.cz, obratem obdržíte naši nabídku.